آدرس موسسهتهران، خیابان دکتر شریعتی، خیابان خواجه نصیرطوسی، نرسیده به میدان سپاه ،روبروی کوچه طاهریان ، پلاک 219 (ساختمان شادی)واحد1 تلفن موسسه77615713-021   ، 77644804 - 021

اینستاگرام

 

          رئیس اداره منابع انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: براساس تصمیم اتخاذ شده دیگر سربازان اجباری برای کچل کردن ندارند                                                                          

          سردار کمالی رئیس اداره منابع انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس با اعلام خبر حذف کچلی از سربازی گفت: الزام به تراشیدن موی سر سربازان از سربازی حذف شد                                                                                                      

         وی گفت: خدمت سربازی یکی از ارکان توان رزم نیروهای مسلح و بنیه دفاعی و امنیتی کشور است و جوانان ضمن اینکه آخرین یافته‌های علمی جوانی نشاط و انگیزه برای نیروهای مسلح به ارمغان می‌آورند در دفاع از حریم امنیت کشور نقش بسیار مهمی را ایفا               می‌کنند                                                           .

       کمالی تصریح کرد: سربازی همواره با تراشیدن موی سر همراه بوده لیکن با توجه به بررسی های انجام شده و ارتقاء بحث بهداشت فردی و از امکانات مناسب یگان‌های نیروی مسلح و علاقه جوانان به منظور خوشایند سازی و افزایش جذابیت و نشاط خدمت سربازی بر اساس تصمیمات اتخاذ شده تراشیدن موی سربازان با نمره ۴ از سربازی حذف شد                                                                                      .

      وی افزود: از این پس اندازه موی سر کارکنان وظیفه برای دیپلم و پایین تر در مراکز آموزش شماره ۱۰ و سرباز و سرجوخه در حین خدمت ۱۰ تا ۱۶ همچنین فوق دیپلم و بالاتر در مراکز آموزش ۱۶ و افسر و درجه دار در حین خدمت ۱۶ تا ۲۰ خواهد بود                                                                                              .

        منبع :خبرگزاری فارس  

 

توضیح سرهنگ بازنشسته محمد رضا اکبر حلوایی معاون سابق مشمولان و امور معافیتهای سازمان وظیفه عمومی ناجا در خصوص این خبر :

    خوب است سردار کمالی  که به عنوان متولی موضوع سربازی خبر فوق را اعلام کرده اند مطلع باشند که در نیروی انتظامی و برابر مصوبات فرمانده وقت نیروی انتظامی از سال 85 الزام تراشیدن موی سر سربازان در دوران خدمت حذف گردیده است و ایشان پس از 13 سال از تصمیم نیروی انتظامی و حدود سه دهه از نوسعه و بهبود بهداشت عمومی به این موضوع پی برده و آن را به عنوان کشفی جدید با افتخار بیان داشته اند . احتمالا اگر در این مسند نبودند و فرزندشان قصد اعزام بخدمت داشت خیلی زودتر به این موضوع پی می بردند 

         

 

 

احتساب 3 تا 9 ماه خدمت برای سربازان محقق

رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح از شرایط خدمت سربازی دانش آموخته‌های برتر و سرباز محقق‌ها خبر داد.

سردار موسی کمالی در گفتگو با خبرنگار میزان اظهار داشت:افرادی که قصد گذراندن دوره خدمت در ازاری انجام پروژه های تحقیقاتی را دارند دو گروه هستند،یک گروه که دانش آموخته برتر و دانش آموخته فناور برتر یا همان نخبگان و استعداد‌های برتر سابق هستند که بنیاد عملی نخبگان این افراد را شناسایی و به مرکز نخبگان دانشگاه دفاع ملی معرفی می‌کند.

وی در ادامه با بیان اینکه این افراد باید پروژه‌های تحقیقاتی خود را روی مسائل مهم نیرو‌های مسلح ومسائل مهم کشوری انجام داده وهمچنین پروژه‌ای که انتخاب می‌کند باید کل مدت خدمت آن‌ها را پوشش دهد تا پس از یک دوره آموزش کارت پایان خدمت دریافت کنند اضافه کرد: فرآیند معرفی این افراد با بنیاد ملی نخبگان است و با نیرو‌های مسلح هیچ کاری ندارند و باید از طریق سایت این نهاد ثب نام کرده و اقدام کنند.

رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح در خصوص گروه دوم از مشمولان گفت:گروه دوم مشمولان در مقاطع کارشناس ارشد و بالاتر هستند که این افراد سرباز محقق شناخته شده و می‌توانند در حین تحصیل و یا چهار ماه مانده به فرجه یک ساله برای انجام خدمت به یکی از مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی نیرو‌های مسلح مراجعه و پروژه‌ای تحویل بگیرند.

وی با بیان اینکه این افراد می‌توانند پروژه‌های خود را نیز به مراکز داتشگاهی و تحقیقاتی نیروهای مسلح ارائه بدهند افزود:این پروژه‌ها باید در رابطه با مسائل دفاعی و امنیتی باشد که پس از انجام و اتمام پروژه‌ها جزو خدمت آن‌ها حساب می‌شود.

سردار کمالی اضافه کرد:انجام این پروژه‌ها کسر خدمت محسوب نمی‌شود و از ۲ ماه تا ۱۹ ماه می‌تواند جز خدمت آن‌ها حساب شده و البته این موضوع بستگی به اهمیت پروژه و وقتی که روی آن می‌گذارد دارد.سرانجام هیئت داوری تشخیص می دهد که چقدر از خدمت این افراد در ازای انجام این پروژه درنظر گرفته شود و باقی مانده خدمت را نیز باید در همانجایی که پروزه را انجام داده ادامه داده اند سپری کنند.

وی تشریح کرد:این افراد حداکثر دو پروژه می‌توانند انتخاب کرده و حتما این پروژه باید از یک سازمان مثل سپاه،ارتش و ناجا باشد یعنی نمی‌توانند یک پروژه از ارتش و پروژه ی بعدی را از سپاه تحویل بگیرند.

کمالی ادامه داد:باید به این نکته نیز توجه داشت که افرادی ۴ ماه به انتهای فرجه یک  ساله آن‌ها مانده است تمی توانند پروژه بگیرند، چون وقتی ندارند که بتوانند پروژه را به اتمام برساند.

وی با اشاره به اینکه اگر موضوع پروژه این افراد قابل قبول باشد و یا اینکه توانایی لازم برای انجام این پروژه‌ها را داشته باشند مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی نیرو‌های مسلح از آن‌ها استقبال می‌کند اضافه کرد: دانشجویان کارشناسی ارشد می‌توانند پایان نامه‌های خود را تحت کنترل و نظارت مرکز تحقیقاتی موردنظر انجام بدهند البته آن طوری نیست که پایان نامه‌ای را انجام بدهند و بخواهند که این پایان نامه برای آن‌ها جزو خدمت محسوب شود.

منبع: خبرگزاری میزان

تسهیلات پیش بینی شده برای مشمولان خارج از کشور

مدیر سیاست گذاری و توسعه مشمولین وظیفه معاونت نیروی انسانی ستادکل نیروهای مسلح از ارائه تسهیلات حمایتی برای دانشجویان و دانش آموزان مشمول خدمت سربازی خارج از کشور برای ادامه تحصیل در کشور خبر داد.

تصویب تسهیلات حمایتی مشمولان خدمت سربازی خارج از کشوربه گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز کیش، ناخدا یکم غلامرضا رحیمی پور در نشست روسای دانشگاه های جزیره کیش که با هدف بررسی زمینه های پذیرش دانش آموزان و دانشجویان ایرانی مقیم خارج در دانشگاه های مناطق آزاد برگزار شد، گفت: پردیس بین الملل کیش دانشگاه صنعتی شریف براساس مصوبه جدید می تواند اقدام به جذب دانشجویان و دانش آموزان مشمول خارج از کشور کند.
وی با اشاره به برنامه ریزی برای مشمولانی که سال ۹۶ برای تحصیل از کشور خارج شدند، گفت: ستاد کل، وزارت امور خارجه، وزارت علوم و وزارت بهداشت و درمان با تعاملی که داشته اند برای مشمولانی که سال ۹۶ از کشور خارج شده و حالا با مشکل نظام وظیفه روبرو هستند، مصوبه ای را به تصویب رساندند که این مشکل هر چه سریعتر حل شود.

ناخدا یکم غلامرضا رحیمی پور مدیر سیاست گذاری و توسعه مشمولین وظیفه معاونت نیروی انسانی ستادکل نیروهای مسلح گفت: جزئیات این طرح تا یک ماه آینده به دانشگاه ها اعلام می شود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

اجرای مصوبه تسهیلات سربازی برای مشمولان ملی‌پوش و لیگ‌برتری

 رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح تاکید کرد که قانون مربوط به افزایش سن خدمت سربازی ورزشکاران ملی پوش و لیگ برتری برخی از رشته‌های ورزشی اجرایی شده است.

به گزارش ایسنا، به دنبال عدم حضور سامان قدوس، بازیکن تیم‌ملی فوتبال کشورمان در دیدار دوستانه با تیم ملی فوتبال ترینیداد و توباگو، برخی از رسانه‌ها ادعا کردند که وی به دلیل مشکلات ناشی از خدمت سربازی و قوانین مربوط به آن امکان حضور در کشور را نداشته است، موضوعی که البته با استناد به مصوبه چندماه قبل ستادکل نیروهای مسلح در خصوص افزایش سن خدمت سربازی ورزشکاران ملی پوش و لیگ‌برتری در برخی از رشته‌های ورزشی تکذیب شد، اما پس از آن برخی از رسانه‌ها اعلام کردند که این مصوبه اجرایی نشده است. سردار موسی کمالی، رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح در این خصوص توضیح داده است.

کمالی در گفت‌وگو با ایسنا، دراین‌باره گفت: برابر مصوبه ستادکل نیروهای مسلح سن سربازی مشمولان فعال در لیگ برتر و تیم‌ ملی در رشته ورزشی فوتبال، والیبال و بسکتبال افزایش یافته و همانطور که پیش از این نیز اعلام شده است ورزشکاران تیم‌های ملی تا 30 سالگی و ورزشکاران تیم‌های لیگ برتری تا 28 سالگی می‌توانند خدمت وظیفه خود را به تأخیر انداخته و دچار غیبت نشوند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر اینکه شاخص تایید ورزشکار تیم ملی و لیگ برتری چه نهادی است، گفت: در مورد ورزشکاران تیم ملی وزارت ورزش و جوانان این موضوع را تایید می‌کند و در مورد تیم‌های لیگ برتر نیز فدراسیون‌های ورزشی موضوع را به ستاد کل نیروهای مسلح اطلاع داده و تایید می‌کنند. البته فعالیت در لیگ‌های دسته یک و دو مشمول این قانون نخواهد شد.

وی درمورد وضعیت مشمولان لژیونر همچون سامان قدوس نیز گفت: اگر این افراد در تیم ملی کشورمان حضور داشته باشند، پس از 30 سالگی به سربازی اعزام می‌شوند اما اگر به تیم ملی دعوت نشده و تنها در لیگ‌های برتر باشگاه‌های کشورهای دیگر فعالیت کنند همچون قوانین لیگ برتر کشورمان با آنان برخورد شده و می‌توانند سربازی خود را تا 28 سالگی به تأخیر بیندازند.

به گفته کمالی، اگر فردی از تیم ملی خداحافظی کرد و در لیگ برتر نیز نباشد آن وقت باید همان موقع به سربازی اعزام شده و در غیر اینصورت مشمول غایب سربازی به حساب می‌آید.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درباره اینکه گفته می‌شود این مصوبات اجرایی نشده است، اظهارکرد:‌ این مصوبه به تأیید ستادکل نیروهای مسلح و فرمانده معظم کل قوا رسیده و در حال حاضر در حال اجراست. بنابراین بازیکنان تیم‌های ملی فوتبال، بسکتبال و والیبال مانند سامان قدوس و بازیکنان دیگر که به سربازی نرفته‌اند تا زمانی که در تیم‌های ملی فعال هستند می‌توانند تا 30 سالگی اعزام خود را به تأخیر بیاندازند و دچار غیبت نیز نشوند. به همین دلیل نیز این افراد می‌توانند به راحتی و بدون مشکل در کشور تردد کنند.