آدرس موسسهتهران، خیابان دکتر شریعتی، خیابان خواجه نصیرطوسی، نرسیده به میدان سپاه ،روبروی کوچه طاهریان ، پلاک 219 (ساختمان شادی)واحد1 تلفن موسسه77615713-021   ، 77644804 - 021

اینستاگرام

 

قانون خدمت وظیفه عمومی امتیازاتی را برای مشمولان در قالب معافیتهای دائم و موقت پیش بینی نموده است اطلاع بموقع و درست از آنها می تواند در زندگی مشمولان تاثیر شگرفی داشته باشد .

از جمله معافیت های لحاظ شده در قانون ذکر شده می توان به "معافیت کفالت " شامل مواردی چون کفالت پدر، مادر، خواهر ، برادر و... است ، " معافیت مددجویان" مانند مادران فاقد همسر تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی ، " معافیت موارد خاص" مانند مشمول فاقد همسر دارای فرزند صغیر و " معافییت ایثارگران" اشاره داشت .

از مهمترین معافیت هایی که در عین "موقت بودن " تاثیر عمیق و مستقیمی بر آینده مشمولان دارد ، " معافیت تحصیلی" است که شامل دانش آموزان و دانشجویان داخل و خارج از کشور است که عدم اطلاع دقیق از ضوابط آن می تواند مشکلاتی را برای آینده مشمولان بوجود آورد 

گستردگی معافیت های پیش بینی شده در قانون و شرایط احراز آنها ، از موضوعاتی است که گاه بدلیل برداشت اشتباه مشمولان ازضوابط مربوط ،،سبب می گردد تا حق آنان ضایع شده یا منجر به بروز خسارتی شود که براحتی قابل جبران نباشد .

 این موسسه تلاش کرده با استفاده از کارشناسانی که تجربه گرانسنگی در حوزه های مختلف وظیفه عمومی داشته اند  مشمولان را به حقوق خود آشنا کرده و آنان را به مسیر صحیح راهنمایی نمایند  .